×
Svádíte boj s místem v malém bytě? Plánování je základ!
Svádíte boj s místem v malém bytě? Plánování je základ!

Máte malý byt, kde se sotva otočíte? Nebo pokoj, který je řešený jako „nudle“? Nerovný souboj s místem ve svém obydlí už zcela jistě zažil skoro každý. Pokud se chystáte přestěhovat nebo naopak toužíte po změně, tak Vám přináším pár tipů, jak z boje o centimetry vyjít jako vítěz.

Internetové plánovače rozhodně stojí za to!

Pokud si vůbec nevíte rady, kam umístit kuchyňskou linku a hlavně jak šikovně rozmístit spotřebiče nebo potřebné skříňky, pak například plánovač kuchyní IKEA je skvělým řešením. Nestojí Vás ani korunu, snadno si jej stáhnete do svého počítače, zadáte rozměry Vaší kuchyně a už jen tvoříte. Díky tomuto plánovači získáte jasnou představu a navíc se vyhnete skrytým chytákům, třeba, že by šuplík vysunout nebo dvířka otevřít. Dokonale si tak svůj malý prostor zaplníte účelným a funkčním nábytkem.

Buďte kreativní! Papír, nůžky a metr do rukou.

Vystřihněte si z tvrdého papíru ve Vámi zvoleném poměru místnost, kterou chcete zařizovat a nezapomeňte ani na dveře, okna a elektrické zásuvky. Pak si vystřihněte i všechen nábytek, který chcete koupit nebo přestěhovat. Pak už jen stačí s papírovým nábytkem hýbat, stěhovat jej a přemísťovat dle libosti, až získáte pokoj dle Vašich představ. Určitě Vám to ušetří čas, sílu a navíc v sobě odhalíte dokonalé designéry a užijete si spoustu legrace.

Svěřte se do rukou odborníka

Pokud si opravdu nevíte rady nebo si nevěříte a nemáte tu správnou představivost ani nápad, svěřte se do rukou odborníka.  Na trhu je spousta interiérových designérů, kteří Vám rádi s realizací Vašeho bydlení pomohou. Není to zadarmo, ale tato investice se rozhodně vyplatí. Bytoví designéři znají veškerá úskalí – zařizování nábytkem je jejich denní chleba – takže Vám útočiště vyladí k dokonalosti.

Chce to pevné nervy a trpělivost, ale výsledek bude bydlení dle Vašich představ, kde se budete cítit příjemně a hlavně jako DOMA.

 

Autor článku: Jiří Šimek

 

  • Sdílet:
DALŠÍ ČLÁNKY MAKLÉŘE
Není makléř jako makléř – podle čeho vybírat?
Není makléř jako makléř – podle čeho vybírat?

Pakliže jste se rozhodli prodat svou nemovitost, čeká vás nelehký úkol. Vybrat realitní kancelář, které prodej svěříte. Ale jak poznat, která

Číst více
Jaké jsou druhy pozemků a co ovlivňuje jejich cenu?
Jaké jsou druhy pozemků a co ovlivňuje jejich cenu?

Pozemek, parcela, stavební pozemek, trvalý travní porost, orná půda, zastavěná plocha, zahrada… Tato zaklínadla, která se dočtete v katastru n

Číst více
Koupě bytu s exekucí: jak postupovat a co vše prověřit, abyste minimalizovali rizika
Koupě bytu s exekucí: jak postupovat a co vše prověřit, abyste minimalizovali rizika

V posledních letech počet nově zahájených exekucí v České republice stoupá. Jen za poslední tři roky je tento nárůst více než třicet procent.

Číst více
Top